Szifon tisztítása -ZÉRODUGULÁS

Szifon tisztítása

Lakásunkat bármennyire is igyekszünk tisztántartani, bármikor előfordulhat, hogy dugulással kerülünk szembe háztartásunkban. Amikor egyik megoldás sem hat igazán, a legtöbb esetben nem marad más, mint kihívni egy szakembert, aki gyorsan és hatékonyan megszabadít minket a dugulástól. Azonban ha meg szeretnénk spórolni ezt az összeget, megpróbálkozhatunk még a szifonok tisztításával is. Az alábbi cikk ennek folyamatáról gyűjti össze a legfontosabb információkat és szükséges lépéseket.

Szifon szétszedésének lépései:

A szifon szétszedése alapjában véve egyszerű feladat, ha már rendelkezünk ez irányú tapasztalattal. Azonban, ha még nem volt ilyenben részünk, akkor érdemes az alábbi lépéseket lépésről-lépésre követni, a szakszerű munka érdekében.

Előkészületek

A szifon szétszedés első és legfontosabb lépése, hogy a szifon alá helyezzünk egy vödröt. Ezt a lépést semmiképp ne hagyjuk ki, hogyha nem szeretnénk, hogy a fürdő vagy konyha vízben ússzon már a szerelés elkezdésekor.

Annak érdekében, hogy minden kicsi alkatrész a helyére kerüljön vissza, érdemes akár telefonnal is egy fotót készíteni a még ép szifonról, így a visszaszerelés alatt sokkal könnyebben fognak menni a dolgok.

Emellett tanácsos még néhány rongydarabot is magunk mellé készíteni azért, hogy a kezünket meg tudjuk törölni.

Szifon szétszerelése

Óvatosan tekerjük le a szifont, hisz valószínű, hogy a szifonból ki fog folyni a benne található szennyvíz. Mikor az összes víz a vödörben van, az ujjunkkal óvatosan nyúljon be a csőbe, és szedjük ki az ott megakadt szilárd szennyeződéseket.

Érdemes felkészülni lelkiekben arra, hogy sem látványra, sem állagra nem lesz szép, továbbá az illata sem lesz kellemes annak, amit onnan kiszedhetünk. Ezért ha érzékenyebb gyomorral áldott meg minket az élet, akkor legyünk nagyon óvatosak.

Mosogatókagyló esetében valószínűleg ételmaradék lesz, míg fürdőszobai kagylónál nagy az esély arra, hogy a hajszálak lesznek túlnyomó többségben a szifonban fennakadva. Ha sikerült minden szennyeződést kiszedni a szifonból, jó alaposan ki is kell mosni, és ki is lehet fertőtleníteni a szifont. Ezáltal nemcsak tiszta, de higiénikus is lesz.

Szifon összeszerelése

Ezután már csak annyi dolgunk van, hogy nagyon figyelmesen összeszereljük a szifont. Fontos, hogy nagyon figyeljünk arra, hogy tömítések jó helyre kerüljenek és ezáltal biztosan elláthassák feladatukat.

Érdemes a már összeszerelt a szifont, összehasonlítani az elkészült fotókkal, amit a szétszedés előtt készítettünk.

Tanácsok szifon tisztításhoz

A szifon kitakarításakor érdemes gumikesztyűt viselni, valamint tisztítószereket használni. Amennyiben sikerül összeszerelni vagy kitakarítani a szifont, kijelenthetjük, hogy jó pár ezer forintot megspóroltunk magunknak.

Ha nem érzünk magában elég késztetést arra, hogy kitakarítsuk a szifont, akkor ne is fogjunk neki, hiszen sokszor megesik, hogy a szakembereket már a szétszedett szifonhoz hívják ki. Ilyen esetben bizony előfordul, hogy sokat ront a helyzeten a házi barkácsoló. Tény, hogy a házi szifontisztítás olcsóbb, mint ha szakembert hívnánk, de érdemes az elején megfontolni, hogy biztosan el tudjuk-e végezni a szét- és összeszerelést.

Bár nem igényel nagy szakmai tudást vagy tapasztalatot egy szifon szétszerelése, mégsem lehet mindenkinek ajánlani. Például akinek nagyon érzékeny a gyomra, az ne is fogjon neki, hisz sok esetben az ételmaradékok már romlani, oszlani kezdenek az eldugult szifonba. Ez pedig nagyon kellemetlen hatást válthat ki.

Összegezve:

A szifon tisztítása tehát nem bonyolult tudomány, azonban mindenképp igényel minimális tudást és elszántságot a siker eléréséhez. Amennyiben úgy érezzük rendelkezünk ezekkel, akkor nyugodt szívvel megpróbálkozhatunk ezzel is, mielőtt szakemberhez fordulnánk makacsa dugulás esetén.